LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

עליכם להיכנס כמשתמשים רשומים בכדי להשתתף בפעילויות הקהילה - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

הקהילה

cover photo

אבי

שלח מסר
הוסף כחבר
אבי

אודותי

מידע בסיסי

 • גיל

  44
 • אודותיי

  נשוי ואב לשלושה,
  חבר קיבוץ מחניים שבגליל העליון.

  אג'ייל קואוצ', עם רקע של כ- 20 שנה מתחום פיתוח תוכנה וחיבה יתרה לבדיקות... לך תבין דבורים :)
חבר מתאריך
שלישי, 19 נובמבר 2013 14:45
האחרון שהיה און ליין
8 שנים
 • אבי הגיב לנושא 'אבי נפרסטק - תפקיד QA באג'ייל ו-ATDD' בפורום.
  8 שנים

  halperinko כתיבה:

  KH - הערה - בשיטה זו הבודקים בעצם מחליפים בשלב הראשון את תפקיד מהנדסי המערכת - איני בטוח שזה רצוי - אך כמובן שניתן לשלב גם מהנדסי מערכת בניתוח הצרכים.

  לא הייתי אומר שהם מחליפים את מהנדסי המערכת - הרעיון הוא שהנדסים יביאו את הפרספקטיבה ההנדסית והבודקים יביאו את הפרספקטיבה של הבדיקות - וביחד מתוך דיאלוג תינתן התייחסות לכלל הגורמים הרלונטיים.

  מה עוד שהבודקים אחראים כאן לניסוח של תרחישי בדיקה וסוג של אפיון פונקציונלי (מה שמכונה Executable Specification)
  בעצם להגדיר בפורמט בדיק (Testable) וחד משמעי את ההתנהגות הצפויה מהמערכת, באוריינטציית BLACK BOX - כלומר ההתנהגות "מבחוץ".

  למשל אם לקחת את הדוגמאות מההרצאה של יגאל הכהן, הבודקים היו מנסחים טסט שאומר:

  "בהינתן שיש צמחייה סביב הרפלקטורים,
  כשהרפלקטור מסתובב
  אז הוא צריך גם להתרומם עד מעל לגובה הצמחייה"

  וכו'... בעצם להגדיר מה ההתנהגות הצפוייה מהמערכת בכל מיני מצבי קצה.

  וזה לא מחליף את הצורך בהנדסת תוכנה - עדיין יש צורך לחשוב ולתכנן איך המערכת תהיה בנויה (אילו רכיבים, אובייקטים וכו') וזה גם לא מחליף UNIT TESTING (שאמור להתבצע על ידי המפתחים) - אלא בא להשלים אותם וכמו שציינת - בעיקר לכוון את המפתחים, לתת להם מדד חד משמעי לשאלות "האם סיימתי?", "האם הפיצ'ר הזה שאני עומד לפתח באמת נדרש על ידי הלקוח?", "האם שברתי כרגע משהו שלא הייתי אמור לשבור?" - לא בכדי השיטה נקראת Acceptance Test Driven Development - כלומר פיתוח שמונע על ידי בדיקות.

  עוד - תפקיד הבודקים גם לתת שפה משותפת לאנשי הביזנס ("הלקוח" או אנשי הפרודקט) ולצוותי הפיתוח (תכניתנים+בודקים) והבנה משותפת של צרכי הלקוח - בעצם הטסטים מהווים "אפיון חי", אפיון שמצד אחד קל לאנשי הביזנס לקרוא ולהתחייב אליו, מצד שני מסביר בבצורה חד משמעית למפתחים מה מצופה מהם ומצד שלישי - תיעוד שבלחיצת כפתור אומר לנו האם התוכנה באמת מבצעת את מה שאופיין.

  אגב לא אמרתי שזה פשוט :woohoo:
  אבל בהחלט מועיל, מאתגר ואפילו כיף.


  halperinko כתיבה:
  שוב נשאלת השאלה - היכן משלבים רגרסייה?
  והאם הבדיקות האטומיות הללו שהוגדרו בשלב השני - עדיין יעילות לרגרסייה?

  כן - נזכור שמדובר בסייקל שמתבצע כל שבועיים, לעתים אף לעתים תכופות יותר, ומתבצע מחדש עם כל פיצר חדש שמתווסף למערכת.
  כך שהבדיקות האוטומטיות מצטברות בהדרגה ל- Regression Suite שניתן להריץ בכל ספרינט, בכל פיצ'ר - על מנת לוודא שלא שברנו פיצ'רים קודמים.

  יותר מזה - הבדיקות האוטומטיות הללו לפעמים יאירו לנו התנגשות באפיון - למשל אם לפני חודשיים הוגדר לנו שמערכת אמורה להתנהג בצורה מסויימת (ויש לנו טסט שמוכיח ומתעד את העניין),
  והיום אנח מתבקשים לשנות את המערכת כך שההתנהגות תהיה שונה - הרי שברגע שנגרום לטסטים החדשים להיות "ירוקים" - פתאום הטסטים הישנים יהפכו ל- "אדומים" - לא בגלל באג אלא בגלל שהדרישות השתנו.
  וזה יפתח פתח לדיון ובדיקה האם אנחנו באמת מוכנים לוותר על הפונקציונליות הישנה, מה ההשלכות של השינוי וכו'
  בקיצור להפנות את תשומת ליבנו (כולנו - בודקים, מפתחים ואנשי ביזנס ופרודקט) לאימפקט של השינוי.
  קרא עוד...

 • אבי הגיב לנושא 'תודה למארגני הכנס - כנס מעניין ומרצים מעולים' בפורום.
  8 שנים

  תודה גם ממני!

  פעם ראשונה שלי במפגשי SIGIST - היתה קבוצה נהדרת, אירוח מפנק
  קהל סקרן ואהבתי את הדיאלוגים בין ההרצאות והמרצים - כן כן גם העקיצות לאג'ייל... :) סה"כ זה פתח לדיאלוג.

  נדהמתי מההרצאה של יגאל הכהן - פרוייקט בקנה מידה לא נתפס, לא מה שבד"כ חושבים עליו בתחום התוכנה, ויחד עם זאת המון קוי דמיון - השימוש בסימולטורים (מה שמכונה "בעולם שלי" Mocks & Stubs), הדגש על חשיבות האוטומציה, ההצלחות שציין כשהיה שיתוף פעולה בין בודקים לתכניתנים... הזדהיתי עם כל אלה.

  ההרצאה של משה - מעניינת ומרתקת, כולנו מתחילים להכיר את עולם ה- BIG DATA ותמיד עולה השאלה מה זה בכלל ומה זה אומר עבורנו... ההרצאה עשתה המון סדר במונחים והכירה לנו כלים ואתגרים רלונטיים.
  שאלת אתגרי הבדיקה בעולם ה- BIG DATA - גם דיברה אלי, והתחברה עבורי לתחום ה- Behavious Driven Development - שם אנחנו מגדירים את ההתנהגות הרצויה **והרלוונטית** לבדיקה (כמו שציין משה - מה שמעניין במנוע חיפשו זה 10 התוצאות הראשונות, כל מה שאחרי זה פחות משנה)

  בקיצור - נהניתי.
  ת ו ד ה!
  קרא עוד...

חברים

אין חברים כרגע

קבוצות

לא הצטרפת לקבוצות עדיין.

חדשות מעולם הבדיקות

 • Creating Jest Unit Tests for AWS Step Functions

  Creating Jest Unit Tests for AWS Step Functions You’ve used AWS Step Functions in your code and now you want to create some nit tests for it? I’ve got just the article for you.Continue reading on Medium »

  22.06.2021 | 6:34 קרא עוד...
 • RIMGEA (2nd ed.) aka RIMGEN

  Wow, it’s been 10 years since this blog post: RIMGEA – 6 approaches to bug reporting. There I wrote about a very useful mnemonic I picked up from a bug advocacy class (it’s more about bug reporting, than loving bugs). Lately, I’m not in a role where functional testing is part of the official R&R. But I think I’m a tester through and through — I still test or review, and I still log bugs or give feedback. And I still care about how bad bug reporting can give testing a bad rap. So anyways, now’s a good time as any to retouch that post. RIMGEN (and maybe plus S) Originally, the mnemonic I picked up from the bug advocacy class was “RIMGEA“. It stood for the 6 factors or approaches to bug reporting which are: Replicate, Isolate, Maximize, Generalize, Externalize, And say it dispassionately. Then there was a suggestion in the comments before and I also found some recent BBST material that made the shift from “A” to “N” to suggest the neutrality in tone. The last letter S was from the comments, with a suggestion to spellcheck. I would generalize it as proofread but RIMGENP doesn’t roll off the tongue quite easily. Replicate it – Try to replicate the bug. If you can’t replicate it yourself, then it might be harder to persuade your developer to fix a problem that they can’t see. This also doesn’t only benefit the developer. Somewhere down the line, you or a fellow[…]

  22.06.2021 | 1:07 קרא עוד...
 • Five Blogs – 22 June 2021

  The (best) five blogs we can read today. Check them out. 3 Mindsets High-Performing Business Leaders Use to Create Growth Written by: Raj Subrameyer I Think in Flowcharts Written by: Michael Lopp How Much Testing is Enough Written by: George Pirocanac Testing, Quality, and my inability to teach Written by: Patrick Prill Automation Testing on Microservices Written by: Bishma Nishadi Quote of the day: “Change requires intent and effort. It really is that simple.” -Roxane Gay You can follow this page on Twitter

  21.06.2021 | 11:08 קרא עוד...

טיפים

 • הסתכלו על התמונה המלאה - וואלידצייה לקבוצות באגים
  הסתכלו על התמונה המלאה - וואלידצייה לקבוצות באגים הסתכלו על התמונה המלאה - וואלידצייה לקבוצות באגיםבהרבה מקרים, אנו יכולים לקדם את וואלידציית הבאגים באופן מהיר ויעיל יותר, אם נסתכל על התמונה המלאה. במקום לעבור באג, באג - בצעו חיתוך על כל הבאגים באזור מסויים,…
  קרא עוד...
 • בדוק מוקדם ככול הניתן
  בדוק מוקדם ככול הניתן "בדוק מוקדם ככול הניתן" – אחת המטרות של הבדיקות הינה לספק כמה שיותר משוב ומידע לגבי איכות המערכת מנקודות מבט שונות (פונקציונליות ולא פונקציונליות כמו עמידה בעומסים ושאר יכולות). לעיתים בודקים נוטים בטעות לחשוב כי הדרך…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>