LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

עליכם להיכנס כמשתמשים רשומים בכדי להשתתף בפעילויות הקהילה - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

הקהילה

cover photo

Ilan M

שלח מסר
הוסף כחבר
Ilan M

אודותי

המשתמש לא שיתף מידע אישי
חבר מתאריך
שבת, 24 אוגוסט 2013 18:59
האחרון שהיה און ליין
7 שנים
 • Ilan M הגיב לנושא 'Automation and Agile- do they mix?' בפורום.
  7 שנים

  אהלן קובי ועמית,

  ראשית, אג'ייל ואוטומציה הולכים יד ביד בפועל כבר כמה שנים, בין אם נרצה ובין אם לאו. אם זה עובד יותר טוב או פחות טוב זה כבר תלוי, אבל הלכה למעשה- הדברים קיימים.

  הטיעון שלי במאמר הוא פשוט- החיבור בין השניים הוא לא "טבעי". כתיבת אוטומציה לא ממש מתיישבת עם השיטה האג'ילית- בעיקר משיקולי לוחות זמנים. אם אנחנו מוציאים את האוטומציה החוצה בשלב הראשון, כדי לכתוב תשתיות- אזי הוצאנו את האוטומציה מהשיטה, קרי- מוסכם שזה לא הולך יחדיו... לפחות בשלב ראשון.

  ופה אני מתחבר עם הדברים של שניכם- אוטומציה אידיאלית לבדיקות רגרסיה. כאשר המוצר בשל, אין כמו אוטומציה לכיסוי יפה ומקיף של פונקציונליות, פשוט מאוד- כי יש מוצר יציב יחסית, לבדוק ולפתח מולו טסטים.

  אבל עובדה היא שבאג'ייל, כפי שציינתם, משימות הבדיקות והאוטומציה נשארות לסוף (הפתקים האחרונים על הלוח), ועל כן יש רצון ל"סיים מהר", ויש לכך מחיר. זה עולה לנו בכמות, באיכות ובאחוזי כיסוי רצויים של הבדיקות.

  הבודק הידני נדרש באג'ייל לכיסוי הפיצ'רים החדשים (user stories) שפותחו בספרינט. אבל מה קורה עם מה שנוצר 10 ספרינטים לפני כן?! מי נותן לזה כיסוי? הרי הזמן הוא קצר 2-3 שבועות, ומיד ממשיכים הלאה. כמות הבדיקות שמצטברת מהעבר רק הולכת וגדלה, ואין מצב שהבודק הידני יעמוד בעומס לאורך זמן, במסגרת הזמנים המוגבלת של הספרינט.
  כאן באה לידי ביטוי חשיבות האוטומציה בכלל (זה ברור ומובן מאליו), ובאג'ייל בפרט. אם אנחנו (כותבי הבדיקות האוטומטיות) במסגרת של הסקראם, נעבוד תחת לחץ של ספרינטים וניתן כיסוי חלקי ומוגבל, ונאלץ להתפשר בגלל הזמנים הדחוקים- זה בסופו של דבר יבוא על חשבון האיכות.
  ועל כן אני טוען שכתיבת האוטומציה דורשת ראייה רחבה יותר, משום שעבודה במסגרת אג'ייל, עלולה לגרום להתפשרות בפיתוח טסטים אוטומטיים, ובסופו של דבר באיכות המוצר, וחשוב לתת על כך את הדעת ולהתמודד עם זה.

  אילן
  קרא עוד...

 • Ilan M הגיב לנושא 'Automation and Agile- do they mix?' בפורום.
  7 שנים

  היי קובי, תודה על ההערות\הארות שלך,

  נגעת בהרבה נושאים :)

  אז ככה, מאחר והחיים דינאמיים, ועל מנת לכתוב אוטומציה כמו שצריך, אנחנו חייבים תשתית נכונה, מדורגת, ומובנית, ועל כן במידה ואין- חייבים לכתוב כזו. בגלל קצב העבודה זה חייב להיות מתוך האיטרציה בסקראם, כי פשוט אין ברירה.

  כפי שכתבתי בפוסט- רוב הזמן אנחנו נהיה במצב בו יש לנו אוטומציה (אפילו אם חלקית), ואז הרבה יותר קל ומהיר. אך פעמים לא מעטות אנו מתחילים פרוייקט חדש, במקום חדש, ואז צריך להתחיל הכל מאפס- וזה פוגע בעבודת האוטומציה השוטפת בספרינטים, ובעמידה במשימות האוטומציה בצוות לפחות בהתחלה.

  קשה לי קצת עם ההפרדה בין הבודק לכותב האוטומציה, וזאת משום שכותב הקוד חייב להיות מחוייב טוטאלית גם הוא לאיכות של המוצר הנבדק, מה גם שהכלים או אבני הבניין להרצות, חייבים לעמוד בדרישות של ה"בודק" שמריץ.

  מתכנתים לא עושים check in או commit ללא בדיקות יחידה, כך שזה עליהם (חשוב שיהיו כלים שיתנו חיווי על אחוז הכיסוי של בדיקות היחידה).
  בסקראם, כותב הבדיקות דואג גם להרצתם, למען האמת מערכת ה- CI כבר מריצה, כך שכל שנותר לי כמפתח בדיקות, הוא לכתוב אותן אמין ורובסטי.
  אתה צודק בעניין העבודה הכפולה ובזבוז הזמן, ועל כן כדי שלא יתבזבז זמן מיותר, תכנון התשתיות חייב להיות באופן מוסדר ויסודי כשהוא מממש -code reuse ו- common utilities. אפשר גם שזה יתנהל כספרינטים נפרדים, אף כי לא פשוט לחזות את כל הצרכים מראש.

  ההתנסות שלי ב- TDD היא חלקית, לכן בחרתי במאמר להתמקד בפערים הנובעים מהתהליך.

  ניפגש ב- Meetup :)
  אילן
  קרא עוד...

 • Ilan M יצר נושא חדש ' Automation and Agile- do they mix?' בפורום.
  7 שנים

  Automation and Agile- do they mix?

  אשמח לקרוא את דעותיכם בעניין.

  אילן
  קרא עוד...

 • Ilan M יצר נושא חדש ' מזל טוב על האתר החדש !' בפורום.
  8 שנים

  ישר כח ובהצלחה :)
  קרא עוד...

חברים

אין חברים כרגע

קבוצות

לא הצטרפת לקבוצות עדיין.

חדשות מעולם הבדיקות

 • Creating Jest Unit Tests for AWS Step Functions

  Creating Jest Unit Tests for AWS Step Functions You’ve used AWS Step Functions in your code and now you want to create some nit tests for it? I’ve got just the article for you.Continue reading on Medium »

  22.06.2021 | 6:34 קרא עוד...
 • RIMGEA (2nd ed.) aka RIMGEN

  Wow, it’s been 10 years since this blog post: RIMGEA – 6 approaches to bug reporting. There I wrote about a very useful mnemonic I picked up from a bug advocacy class (it’s more about bug reporting, than loving bugs). Lately, I’m not in a role where functional testing is part of the official R&R. But I think I’m a tester through and through — I still test or review, and I still log bugs or give feedback. And I still care about how bad bug reporting can give testing a bad rap. So anyways, now’s a good time as any to retouch that post. RIMGEN (and maybe plus S) Originally, the mnemonic I picked up from the bug advocacy class was “RIMGEA“. It stood for the 6 factors or approaches to bug reporting which are: Replicate, Isolate, Maximize, Generalize, Externalize, And say it dispassionately. Then there was a suggestion in the comments before and I also found some recent BBST material that made the shift from “A” to “N” to suggest the neutrality in tone. The last letter S was from the comments, with a suggestion to spellcheck. I would generalize it as proofread but RIMGENP doesn’t roll off the tongue quite easily. Replicate it – Try to replicate the bug. If you can’t replicate it yourself, then it might be harder to persuade your developer to fix a problem that they can’t see. This also doesn’t only benefit the developer. Somewhere down the line, you or a fellow[…]

  22.06.2021 | 1:07 קרא עוד...
 • Five Blogs – 22 June 2021

  The (best) five blogs we can read today. Check them out. 3 Mindsets High-Performing Business Leaders Use to Create Growth Written by: Raj Subrameyer I Think in Flowcharts Written by: Michael Lopp How Much Testing is Enough Written by: George Pirocanac Testing, Quality, and my inability to teach Written by: Patrick Prill Automation Testing on Microservices Written by: Bishma Nishadi Quote of the day: “Change requires intent and effort. It really is that simple.” -Roxane Gay You can follow this page on Twitter

  21.06.2021 | 11:08 קרא עוד...

טיפים

 • בודקים - זכרו כי מדובר באנשים
  בודקים - זכרו כי מדובר באנשים בודקים - זכרו כי מדובר באנשים "זכרו כי מדובר באנשים" (Tony Bruce) – בסופו של יום – כל מוצר ותוכנה מיועד לשרת צרכי אנשים. לעיתים מדובר בקהל אבסטרקטי שאיננו מכירים באופן אישי ואין לנו גישה אליו,…
  קרא עוד...
 • למדו מתי להשתמש באוטומציה ומתי לא
  למדו מתי להשתמש באוטומציה ומתי לא למדו מתי להשתמש באוטומציה ומתי לא "למדו מתי להשתמש באוטומציה ומתי לא" – תחילה – חשוב ללמוד כי למרות ההבטחות של כמה ממשווקי הכלים אין אוטומציה ללא תכנות, בסופו של דבר עם כל ההקלות שחלק מן…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>