LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

עליכם להיכנס כמשתמשים רשומים בכדי להשתתף בפעילויות הקהילה - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

הקהילה

cover photo

עמית

שלח מסר
הוסף כחבר
עמית

אודותי

המשתמש לא שיתף מידע אישי
חבר מתאריך
חמישי, 11 יולי 2013 19:49
האחרון שהיה און ליין
4 שנים
 • עמית הגיב לנושא '!...Automation ROI - When reality kicks in' בפורום.
  7 שנים

  No, no, no. Your'e doing it all wrong.
  The alt-text is (more than) half of what makes it really good.

  besides that - it is an excellent strip.
  קרא עוד...

 • עמית הגיב לנושא 'Automation and Agile- do they mix?' בפורום.
  7 שנים

  ובכן, אתחיל מהצהרה פשוטה - אני לא מצליח לראות איך אפשר להריץ מודל אג'ילי כלשהו לאורך זמן בלי אוטומציה טובה ומקיפה. לכן, אפילו מטעמים של חוסר ברירה, אג'ייל משתלב נהדר עם אוטומציה (או מתרסק)

  עכשיו, לגבי ההשתלבות של אג'ייל ואוטומציה.
  אם נניח בצד את חוסר החיבה המשווע שלי לגישה הזו (אג'ייל), אני חושב שאוטומציה יכולה לעבוד מצויין באג'ייל.
  האתגר הוא אותו אתגר שיש למשימות בדיקות, רק שהוא מקבל קנה מידה משמעותי יותר - פיתוח אוטומציה זו משימה שהייתי מעריך אותה (בממוצע, על בסיס ניחוש בלבד) בסביבות שליש ממאמץ הפיתוח הנדרש לפיתוח המוצר עצמו, עם התחלה איטית וקשה. היות ומשימות בדיקה כמעט תמיד נמצאות בעדיפות נמוכה יותר ממשימות פיתוח (כי אין מה לבדוק אם הפיתוח לא מתקדם), המשימות האלה תהיינה המשימות שישארו על הלוח בסוף הספרינט. בניגוד ל"בדיקה" באופן כללי, "אוטומציה" נתפשת בלא מעט מקומות כחשובה פחות, ולכן אם יש קוד והוא כבר בדוק, פתאום יש צורך להצדיק את זה שאנחנו נשארים לעבוד על משהו גמור ובדוק רק כדי לכתוב אוטומציה.

  אבל, ברגע בו מתגברים על משוכת ההתחלה (וזה לא משנה אם מתמודדים עם המשוכה הזו כשהמוצר קטן ולא כתוב או כשהוא כבר זקן ועם קוד שאף אחד לא יודע מה הוא עושה ואיך), ההמשך יחסית קל, ואפשר להשתמש באוטומציה כחלק מתהליך הפיתוח. החבר'ה המתקדמים יותר מדברים על ATDD, אבל אם אסתכל על מה שקרה אצלנו בצוות בחודש וקצתשהו האחרון - שדרגנו גרסה של אחד הרכיבים אצלנו במוצר, את הגרסה הסופית של הרכיב אנחנו אמורים לקבל מתישהו בקרוב ולאורך הפיתוח קיבלנו שתי גרסאות זמניות שיהיה לנו מה לעבוד איתו.
  לאורך חלק נכבד מהחודש הזה עשיתי דבר אחד - כתבתי בדיקה אוטומטית (לקח בערך ארבעה ימים לכתוב את הבסיס), בלי שקיבלתי שום דבר מצוות הפיתוח. ואז התחלתי להריץ את הבדיקה שלי מול האפליקציה שוב ושוב ושוב. בכל פעם מצאתי באג (או אצלי, או במוצר, או ברכיב, לפעמים בכולם יחד), הבאג תוקן והמשכתי להריץ את אותה בדיקה, ולהרחיב אותה כדי להגדיל כיסוי. רק אחרי שהבדיקה התחילה לעבור פיניתי זמן לדברים שלא יעברו אוטומציה, כל הזנבות שלא ייבדקו בתדירות גבוהה ולא כדאי להשקיע בהם מאמץ.
  התוצאה? יש אוטומציה טובה של הפיתוח החדש, היא משמשת כדי לוודא תיקונים בעלות כמעט אפסית ושימשה כדי לתפוס כל מיני באגים שספק אם הייתי תופס בצורה ידנית (להשוות עשרים שדות בין שתי טבלאות בצורה ידנית? אין סיכוי שהייתי עולה על חלק מהדברים שהאוטומציה תפסה בשבילי), צוות הפיתוח קיבל משוב מהיר לגבי האם הבאג שהם ניסו לתקן תוקן וזרקנו לפח בדיקה ישנה כתובה רע.

  אגב, ראייה לכך שאוטומציה יכולה לעבוד עם אג'ייל אני מוצא בהסתכלות על המצב שהיה לפני שנתיים (כשהגעתי) לעומת המצב היום (הקרדיט, אגב, מגיע לtech lead שלי, אני רק עזרתי).
  כשהגעתי האוטומציה הייתה מורכבת משלוש רמות של קוד - הקלטות, קוד גרוע ושביר, קוד בינוני.
  היום, אחרי שנתיים עמוסות מאוד (ספרינטים של שבועיים, פיתוחים לא סימטריים עם בערך פי שלושה עבודת בדיקות לעומת פיתוח, גרסה שמשוחררת כל שלושה חודשים וגוזלת בעיקר משאבי בדיקות בכל פעם) יש לנו בפרוייקט האוטומציה שתי רמות של קוד - קוד בינוני וקוד טוב (או כזה שאנחנו חושבים לטוב כרגע). העברנו את תשתית הבדיקות שלנו שתי מהפכות משמעותיות ועוד כמה רעידות אדמה קטנות, הוספנו בדיקה שרצה כל לילה ואנחנו בתחילת מהפכה שלישית. האם הסקראם עזר לזה לקרות? בדרך כלל לא. אני יכול לספור שלוש פעמים בשנתיים האחרונות בהם להיות חלק מצוות סקראם עזר לבודקים - בשני מקרים התגייס אחד המפתחים כדי לבנות תשתית שתאפשר לנו לייצר אובייקטים בפורמט מסויים (פעם אקסל ופעם XML) וחסך לבודקים את הזמן שהיה לוקח לנו לכתוב את זה בעצמנו ופעם אחת, כשלא היה לנו זמן לבדוק פיתוח מסויים, אחד המפתחים כתב את הבדיקה בעצמו (עם ליווי מינורי שלנו).

  הדוגמה האחרונה היא לדעתי המקום בו סקראם יכול לעבוד נהדר עם אוטומציה - בסופו של יום, אוטומציה היא משימת פיתוח בעיקרה. בצוותים בהם אין הפרדה בין צוות הבדיקות לצוות הפיתוח (אצלנו יש שני חצאים לצוות הסקראם, בודקים ומפתחים) - אוטומציה היא בסך הכל עוד דבר שצריך לעשות במהלך הפיתוח. אז כן, זה יאט את קצב הפיתוח, אבל צוותי סקראם כבר אמורים להיות רגילים לזה שבדיקות הן חלק מהמחיר.
  אם מצליחים לעבור את ההתחלה הקשה, אני די בטוח שזה יכול לעבוד מצויין.

  אה, עוד משהו אחד -
  פיתוח אוטומציה באג'ייל הוא שונה מפיתוח אוטומציה שקורה בסוף הדרך - בדיקות צריכות להיכתב בלי הפריבילגיה של לרוץ מול המוצר הנבדק בכל פעם, ולקחת בחשבון שינויים בדרישות תוך כדי פיתוח האוטומציה. זה משהו שאני עדיין לומד איך לעשות, אבל ככל שעובר הזמן זה נראה לי יותר ויותר אפשרי.
  קרא עוד...

חברים

אין חברים כרגע

קבוצות

לא הצטרפת לקבוצות עדיין.

חדשות מעולם הבדיקות

 • Five Blogs – 25 June 2021

  The (best) five blogs we can read today. Check them out. Exploratory Hypothesis Testing Written by: Adam Knight 8 Ways To Be A Leader That Employees Want To Follow Written by: Tanveer Naseer Should You Re-Estimate Unfinished Stories? Written by: Mike Cohn 3 Key Benefits of Daily Rituals Written by: Michael Hyatt Why The Best Leaders Know How To Be Vulnerable Written by: Larae Quy Quote of the day: “Run when you have to, fight when you must, rest when you can.” -Robert Jordan You can follow this page on Twitter

  24.06.2021 | 11:17 קרא עוד...
 • Testing & Debugging, the GOT way

  Testing & Debugging, the GOT way by Drew GrahamIt’s time when my hungry stomach starts clamouring ‘Come on Pooja, let’s go home & fill me up!!!’. Thinking about the paneer butter masala 🎃 ready at home, I start packing my bag. Suddenly, I notice my CTO’s generally energetic face, expressing a gloom of some kind. My curiosity puts everything aside and asks my stomach not to cry and I convince the appetite “Hey Buddy! just wait a little longer”, as his face tells the story of a bug; a weird bug reported by one of our clients which is not getting reproduced on any of our development machines.Problem Statement: One of our application which helps clients (marketers/growth hackers in most of the cases) in reviewing the performance of their digital campaigns, is unable to extract (de-compress) reports for them while the download feature of the application is working as expected.The Three-Eyed RavenTime to become Brandon Stark travelling back to the exact time of the release, and scrolling through the QA reports & release summary to check if there’s any use case missed to test or any open issue which was deferred to be fixed later. And to back up my recollection, there were none.Trial 1 (The great victory I saw in the flames; all of it was a lie)Trying to conjure up the powers of Lady Melisandre, we looked hard into the fire and saw a Windows machine in it.With this belief, we opened one of our Windows test machines and tried to reproduce the same but we could successfully[…]

  24.06.2021 | 10:54 קרא עוד...

טיפים

 • בודק - עקוב אחרי בודקים אחרים בטוויטר ובבלוגים
  בודק - עקוב אחרי בודקים אחרים בטוויטר ובבלוגים בודק - עקוב אחרי בודקים אחרים בטוויטר ובבלוגים, חלוק רעיונות והתנסויות, כתוב, קבל משוב ושפר את יכולות ההתדיינות – נראה כי היתרונות בעולם הטוויטר חמקו מעיני קהילת הבודקים הישראלית אשר לרוב דווקא ממהרת לאמץ ומשתלבת בסביבות…
  קרא עוד...
 • חשוב לנתח באגים שהתגלו ע"י הלקוח
  חשוב לנתח באגים שהתגלו ע"י הלקוח חשוב לנתח באגים שהתגלו ע"י הלקוח בכדי להבין למה לא נמצאו הבאגים האלו לפני ששוחרר המוצר, כמו גם - מהיכן נבע הבאג מלכתחילה.   אין כאן תהליך של חיפוש אשמים - אלא תהליך של ארגון לומד…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>