LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

עליכם להיכנס כמשתמשים רשומים בכדי להשתתף בפעילויות הקהילה - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

הקהילה

cover photo

Avi Ofer

שלח מסר
הוסף כחבר
Avi Ofer

אודותי

מידע בסיסי

חבר מתאריך
שני, 18 פברואר 2013 16:22
האחרון שהיה און ליין
9 שנים
 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  9 שנים

  חשבתי שזה ברור מכך שהוצגה האופציה של דימוי סביבת לקוח, כולל משוער.
  אם מדובר בלקוח פנימי של משהו שכלל לא ייצא החוצה, הרי המונח לקוח בהחלט מכסה אותו. אבל אולי באמת אוסיף "פנימי או חיצוני", אם לא יסרבל יותר מדי, זה תמיד טוב להזכיר אופציה זו.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  9 שנים

  תשובה ראשונית: אנשי הבדיקות כמובן מבצעים בדיקות לאורך כל ה-POC ויש להם חלק מרכזי בו, הן בבדיקת אמות המידה להצלחת ה-POC והן בבדיקה כללית של המערכת בסביבת אמת, ככל שניתן (בהחלט לא רק מדגמית). לעתים גם ניתן ליזום POC פנימי שעיקר מטרתו היא לבדוק היתכנות והתאמה לפני השקעה נוספת בפיתוח.
  וכן, עדיין מתבצע, בעיקר למוצרים שעברו התאמה ללקוחות ספציפיים או אף נוצרו עבורם במיוחד.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  9 שנים

  הוכחת היתכנות והתאמה (POC: Proof-Of-Concept):
  ביצוע פרויקט באופן ראשוני ומוגבל בזמן ובקנה מידה קטן בסביבת לקוח (או שמדמה סביבת לקוח), כדי להוכיח היתכנות התפיסה הכללית (הקונצפט) של המוצר, ולבדוק מידת התאמתו ללקוח (או ללקוח המשוער).
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג התורן חוזרת' בפורום.
  9 שנים

  לקראת סיום העבודה על תרגום מילון המונחים של ISTQB לעברית, והכנת השלמות בעברית, אני מחזיר את פינת המושג התורן.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'אשמח להסבר מהו מודל הספירלה?' בפורום.
  9 שנים

  מודל של פיתוח בסבבים, במידה מסויימת כמו הפיתוח הזריז (אג'ייל) אבל קדם לו, וכאשר יש מטרת-על ברורה. משיגים אותה בהדרגה, בסבבים קצרים יחסית שבסוף כל אחד מהם מסיקים מסקנות, מעדכנים אם צריך, ומתחילים את הסבב הבא "גבוה" יותר במעלה הספירלה עד לסיום הפיתוח.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג התורן, והפעם: השילוש הבלתי-קדוש...' בפורום.
  9 שנים

  פינת המושג התורן, או החודשי במקרה זה, חוזרת :-)
  הפעם נקבל שלושה במחיר של אחד, או ליתר דיוק ששה (כולל המלים הנרדפות) במחיר של אחד: ממש מציאה, לא עלינו...
  שלושת המושגים הבסיסיים יופיעו כל אחד בפוסט נפרד בפורום ITCB/ISTQB כדי להקל על הדיון הנפרד בכל אחד מהם. בפורום בתפוז יופיע תחילה המונח הראשון בלבד.
  מצורפים קישורים לרציונל של פינת המושג התורן, ושל עצם התרגום לעברית.
  פינת המושג התורן
  רציונל
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' רוני דויטש על לוחמת סייבר, ההרצאה המרתקת בסיגיסט' בפורום.
  9 שנים

  הרצאתו של רוני דויטש על לוחמת סייבר היתה ההרצאה המרתקת ביותר ששמעתי בכנס, ואני מביא כאן תקציר מאד מתומצת שלה. כיושב ראש, ממש לא היה לי לב להפסיק את ההרצאה בתום השעה...
  רוני פתח בבקשה שנגדיר מהו "סייבר". אחרי שכולנו כשלנו בהגדרה סיפר שגם הוא ישב על המדוכה, והגדרתו היא: "כל מה שיש בו ביטים". הגדרה רחבה, התואמת להיקפה ולפינות הבלתי צפויות אליהן יכולה לוחמת הסייבר לחדור.
  לאחר מכן החל את סיפורו האישי, כאשר סביב שנת 2000 נכנס לראשונה לתחום ונדהם לראות עד כמה כל המחשבים האישיים וגם רבים מהמוסדיים ברשת פרוצים לגמרי וניתן לחדור אליהם בלי בעיה.
  בהמשך נושא זה השתפר, אולם אז עלה נושא ה-SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). רוני הוא מומחה בינלאומי בתחום זה ובהשלכות לוחמת הסייבר עליו. מדובר, כהגדרת ויקיפדיה, ב- "מערכות מחשב המשמשות לצורך פיקוח, שליטה ואיסוף נתונים בתעשייה. מערכות אלה מנטרות ושולטות על תהליכים בתחום התעשייה, התשתיות וניהול מתקנים...". בקיצור: מערכות השולטות על כל חיינו. הוא סיפר כיצד בעת לימוד התחום התלווה לטכנאי שהתקין מערכת כזו במפעל חשוב. קינפג את הכל, והגן על הכניסה בלוגין "1" וסיסמא "1", וגם זה רק כי חייבו אותו. בסיום שאל הטכנאי אם רוני הבין. רוני הבין, אבל שאל את הטכנאי אם הוא מבין מה הוא עושה, ואיזה נזקים יכול מישהו לגרום אם ייכנס וישנה הגדרות. תשובת הטכנאי: "נכון, אבל למה שמישהו יעשה את זה?...". ואכן, אחת הבעיות העיקריות שלנו היא שכאנשים טובים ושומרי חוק (בדרך כלל) קשה לנו להיכנס לראש הקרימינאלי של הרעים: והם רבים מאד.
  ההקשר העיקרי של נושא זה לתחומנו הוא העובדה שבלוחמת סייבר מסתכלים תמיד קדימה ומנסים לשתול עכשיו את הקודים הזדוניים שיופעלו בעוד שנים, כשהמערכת תהיה מבצעית ומוגנת יותר. השלב המתאים ביותר להשתלת קוד כזה הוא... נכון, ניחשתם: שלב הבדיקות, כאשר המערכת כבר הושלמה אבל טרם נארזה סופית עם כל הגנותיה. האם מי מאיתנו אי פעם חשב, בעת בדיקות, היכן עשוי מישהו לשתול לנו קוד שדוני, וטרח לוודא שקוד כזה לא הושתל כבר?
  בפרקים הבאים: איך שורפים מדפסות מרחוק, איך חודרים לארגונים, איך נגנבו סודות הצבא האמריקאי, ואיך חדרו באמצעות הרשתות החברתיות למערכות ההצפנה של RSA (שהיתה הפעולה המקדימה לגניבה זו).
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג היומי' בפורום.
  9 שנים

  לאחרונה פרסמתי את התרגום המלא של רשימת מושגי בדיקות התוכנה על בסיס גלוסאר 2.2 של ISTQB בתוספת מונחים רבים לקורא הישראלי.
  עתה אני עובד על תרגום הגדרות המונחים. בפינה זו אנסה לצרף, מדי יום או כמה ימים, מושג או שניים עם תרגומם לעברית ותרגום הגדרתם. שאלות ותגובות תתקבלנה בברכה.
  אבי ע

  קישור לכל התרגומים (כולל סילבוס 2011, מילון המונחים המלא 2.2+ אנגלי-עברי ועברי-אנגלי):
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' הגעה לבלוג מקישור עולה ללא רקע לבן' בפורום.
  10 שנים

  במקרים מסויימים, כאשר מפנים לבלוג ספציפי בעזרת קישור מאתר אחר, הבלוג עולה ללא הרקע הלבן, אלא על הרקע הכחול של האתר, מה שמקשה מאד על הקריאה.
  במיוחד נכון הדבר להפניו תמהפורום בתפוז, שהינן חשובות לנו מאד. ראו למשל ההפניה לבלוג שלי מפוסט בתפוז:
  www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?...&messageid=169617263
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' דירוג הודעות בבלוג אינו עובר לדף הבלוג' בפורום.
  10 שנים

  בגוף ההודעה רואים מייד את הדירוג ששמתי והממוצע גם משתנה בהתאם, אבל אינו משפיע (לפחות לא בטווח של כחצי שעה) על הדירוג המופיע בפורום עצמו לפני שפותחים את ההודעה.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' שורת בעיות בשימוש בבלוג' בפורום.
  10 שנים

  לא ממש ברור איך הוא אמור לעבוד, אני לפחות לא הבנתי. חיוני לשים הסבר ברור, ובשלב ראשון אולי כהודעה נעוצה אם הדבר אפשרי. כתבתי על כך גם בגוף הבלוג.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' בבלוג: הודעה מוזרה וחשודה בעת ניסיון הרשמה לתגובה' בפורום.
  10 שנים

  בהמשך לבאג קודם: בנסיון להירשם בבלוג לשם תגובה (ספציפית בבלוג של הלפרין), מביא לחלון בו נדרשת הסכמה לשימוש במידע מצד גוגל (נניח שזה בסדר) ומצד חברה נוספת, שם שלי לא אומר כלום ובודאי לא אשתף בו שום פרט עלי. רצוי להסיר, או לפחות להסביר ברורות.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' בבלוג: מתעלם מהעובדה שכבר נכנסתי לאתר (גוגל פלוס)' בפורום.
  10 שנים

  בבלוג: מתעלם מהעובדה שכבר נכנסתי לאתר (גוגל פלוס) ודורש הרשמה מחדש
  קרא עוד...

 • Avi OferReplied to the אז מה אתם אומרים על הקבוצה שלי?
  10 שנים
  אז הנה, לא ריק... הצטרפתי והבאתי איתי נדוניה: 80 באגים... :-P
 • Avi Ofer
  10 שנים

חברים

אין חברים כרגע

קבוצות

לא הצטרפת לקבוצות עדיין.

חדשות מעולם הבדיקות

 • The Best Time to Test Your App

  The Best Time to Test Your App Recently on LinkedIn, I spotted the following poll in one of the software testing groups I follow:I didn't get a chance to see which option was ahead, but polls like these tend to be somewhat divisive within the testing community. Some people will argue that one selection is the best option. Some will even say that one of them is The One and Only Solution and everyone else is wrong. There's some merit in all of the poll's choices. In almost any software development process, it all depends on a team's current situation when it comes to their project and the people involved.In my opinion, however, this poll was missing the option that I consider the most valid one that teams should consider: All of the above. In this article, I'll explain why continuously performing different test-related activities during development, before deploying, and in production is essential for any organization focused on delivering a high-quality product.Testing during developmentJumping into testing a software product that's in the middle of active development can feel overwhelming. There's a steady flurry of activity happening every day, with changes coming left and right as the development team works hard to deliver on their work. The constant revisions happening at this time can make it difficult to do any extensive testing, but that doesn't mean the team can bypass testing at this phase.During the development phase, the software developers should take the lead with testing by adding automated tests—typically smaller unit tests—as they build the product.[…]

  5.12.2022 | 5:00 קרא עוד...
 • OpenAI: Three ways it can help software testers

  OpenAI: Three ways it can help software testers Opportunity knocks I’ve been playing around with the suite of OpenAI tools that have recently appeared in public beta. I doubt they will be free to use forever, so now is a good time to have a knock about with them if you want to see what AI can do. Hit the links to go straight to each area: Dall-e for image generation using Postman API ChatGPT for inspiration and content creation Codex for checking test script syntax and first drafts I am coming at this from a very novice level of understanding algorithms, AI, machine learning and all that jazz. Its very easy to get lost in the theoretical, carried away by the “at some point this will be possible” chatter or not be able to see how things in this field can be used right now. So I thought it might be handy to come up with 3 ways that this tool could be used straight away to help software testers like myself with their day-to-day tasks. Where to start First things first, sign up for an account Go to https://beta.openai.com/signup/ You’ll need to provide an email which is verified and an SMS which is also verified. Call me paranoid, but I worry about my records being leaked by a service such as this, plus as a tester I like to be able to use non-personal records, so I used Mailinator who’s enterprise level has both unlimited private email addresses and also an SMS service. Its mine, but[…]

  5.12.2022 | 2:00 קרא עוד...
 • Five Blogs – 5 December 2022

  The (best) five blogs we can read today. Check them out. Three Keys for Successful Agile Coaching: Level, Empathy, and Experience Written by: Johanna Rothman These are my 5 must-have devices for work travel now Written by: Jason Cipriani Webinar: Move Forward With An Effective Test Automation Strategy [Voices of Community] Written by: Devansh Bhardwaj Communities… They’re Great! But Let’s Break The Silos Written by: Dan Ashby What the CISA Reporting Rule Means for Your IT Security Protocol Written by: The Hacker News Quote of the day: “I opened myself to the gentle indifference of the world” -Albert Camus You can follow this page on Twitter

  5.12.2022 | 1:00 קרא עוד...

טיפים

 • בודק - בחן את דרך פעולתך מידיי יום
  בודק - בחן את דרך פעולתך מידיי יום בודק - בחן את דרך פעולתך מידיי יום "בחן את דרך פעולתך מידיי יום" – לעיתים קרובות אנו חושבים כי הגענו לשיטת העבודה האידיאלית, או כי אין לנו היכולת לשנות את דרכי הפעולה, וכי השיטות שנבחנו…
  קרא עוד...
 • צור מפת חשיבה – Mind Map
  צור מפת חשיבה – Mind Map  צור מפת חשיבה – Mind Map MM - מאפשרת לנו להציג רעיונות בצורה גרפית מרוכזת, ולתאר קשרים בין הפרמטרים השונים המשפיעים על הנושא. כאשר יתרונותיה על עץ בדיקות הנן בעיקר ביכולת להוסיף אייקונים וצבעים המשפרים את…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>