LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

עליכם להיכנס כמשתמשים רשומים בכדי להשתתף בפעילויות הקהילה - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

הקהילה

cover photo

Avi Ofer

שלח מסר
הוסף כחבר
Avi Ofer

אודותי

מידע בסיסי

חבר מתאריך
שני, 18 פברואר 2013 16:22
האחרון שהיה און ליין
7 שנים
 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  7 שנים

  חשבתי שזה ברור מכך שהוצגה האופציה של דימוי סביבת לקוח, כולל משוער.
  אם מדובר בלקוח פנימי של משהו שכלל לא ייצא החוצה, הרי המונח לקוח בהחלט מכסה אותו. אבל אולי באמת אוסיף "פנימי או חיצוני", אם לא יסרבל יותר מדי, זה תמיד טוב להזכיר אופציה זו.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  7 שנים

  תשובה ראשונית: אנשי הבדיקות כמובן מבצעים בדיקות לאורך כל ה-POC ויש להם חלק מרכזי בו, הן בבדיקת אמות המידה להצלחת ה-POC והן בבדיקה כללית של המערכת בסביבת אמת, ככל שניתן (בהחלט לא רק מדגמית). לעתים גם ניתן ליזום POC פנימי שעיקר מטרתו היא לבדוק היתכנות והתאמה לפני השקעה נוספת בפיתוח.
  וכן, עדיין מתבצע, בעיקר למוצרים שעברו התאמה ללקוחות ספציפיים או אף נוצרו עבורם במיוחד.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'הוכחת היתכנות והתאמה (POC)' בפורום.
  7 שנים

  הוכחת היתכנות והתאמה (POC: Proof-Of-Concept):
  ביצוע פרויקט באופן ראשוני ומוגבל בזמן ובקנה מידה קטן בסביבת לקוח (או שמדמה סביבת לקוח), כדי להוכיח היתכנות התפיסה הכללית (הקונצפט) של המוצר, ולבדוק מידת התאמתו ללקוח (או ללקוח המשוער).
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג התורן חוזרת' בפורום.
  7 שנים

  לקראת סיום העבודה על תרגום מילון המונחים של ISTQB לעברית, והכנת השלמות בעברית, אני מחזיר את פינת המושג התורן.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer הגיב לנושא 'אשמח להסבר מהו מודל הספירלה?' בפורום.
  7 שנים

  מודל של פיתוח בסבבים, במידה מסויימת כמו הפיתוח הזריז (אג'ייל) אבל קדם לו, וכאשר יש מטרת-על ברורה. משיגים אותה בהדרגה, בסבבים קצרים יחסית שבסוף כל אחד מהם מסיקים מסקנות, מעדכנים אם צריך, ומתחילים את הסבב הבא "גבוה" יותר במעלה הספירלה עד לסיום הפיתוח.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג התורן, והפעם: השילוש הבלתי-קדוש...' בפורום.
  8 שנים

  פינת המושג התורן, או החודשי במקרה זה, חוזרת :-)
  הפעם נקבל שלושה במחיר של אחד, או ליתר דיוק ששה (כולל המלים הנרדפות) במחיר של אחד: ממש מציאה, לא עלינו...
  שלושת המושגים הבסיסיים יופיעו כל אחד בפוסט נפרד בפורום ITCB/ISTQB כדי להקל על הדיון הנפרד בכל אחד מהם. בפורום בתפוז יופיע תחילה המונח הראשון בלבד.
  מצורפים קישורים לרציונל של פינת המושג התורן, ושל עצם התרגום לעברית.
  פינת המושג התורן
  רציונל
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' רוני דויטש על לוחמת סייבר, ההרצאה המרתקת בסיגיסט' בפורום.
  8 שנים

  הרצאתו של רוני דויטש על לוחמת סייבר היתה ההרצאה המרתקת ביותר ששמעתי בכנס, ואני מביא כאן תקציר מאד מתומצת שלה. כיושב ראש, ממש לא היה לי לב להפסיק את ההרצאה בתום השעה...
  רוני פתח בבקשה שנגדיר מהו "סייבר". אחרי שכולנו כשלנו בהגדרה סיפר שגם הוא ישב על המדוכה, והגדרתו היא: "כל מה שיש בו ביטים". הגדרה רחבה, התואמת להיקפה ולפינות הבלתי צפויות אליהן יכולה לוחמת הסייבר לחדור.
  לאחר מכן החל את סיפורו האישי, כאשר סביב שנת 2000 נכנס לראשונה לתחום ונדהם לראות עד כמה כל המחשבים האישיים וגם רבים מהמוסדיים ברשת פרוצים לגמרי וניתן לחדור אליהם בלי בעיה.
  בהמשך נושא זה השתפר, אולם אז עלה נושא ה-SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). רוני הוא מומחה בינלאומי בתחום זה ובהשלכות לוחמת הסייבר עליו. מדובר, כהגדרת ויקיפדיה, ב- "מערכות מחשב המשמשות לצורך פיקוח, שליטה ואיסוף נתונים בתעשייה. מערכות אלה מנטרות ושולטות על תהליכים בתחום התעשייה, התשתיות וניהול מתקנים...". בקיצור: מערכות השולטות על כל חיינו. הוא סיפר כיצד בעת לימוד התחום התלווה לטכנאי שהתקין מערכת כזו במפעל חשוב. קינפג את הכל, והגן על הכניסה בלוגין "1" וסיסמא "1", וגם זה רק כי חייבו אותו. בסיום שאל הטכנאי אם רוני הבין. רוני הבין, אבל שאל את הטכנאי אם הוא מבין מה הוא עושה, ואיזה נזקים יכול מישהו לגרום אם ייכנס וישנה הגדרות. תשובת הטכנאי: "נכון, אבל למה שמישהו יעשה את זה?...". ואכן, אחת הבעיות העיקריות שלנו היא שכאנשים טובים ושומרי חוק (בדרך כלל) קשה לנו להיכנס לראש הקרימינאלי של הרעים: והם רבים מאד.
  ההקשר העיקרי של נושא זה לתחומנו הוא העובדה שבלוחמת סייבר מסתכלים תמיד קדימה ומנסים לשתול עכשיו את הקודים הזדוניים שיופעלו בעוד שנים, כשהמערכת תהיה מבצעית ומוגנת יותר. השלב המתאים ביותר להשתלת קוד כזה הוא... נכון, ניחשתם: שלב הבדיקות, כאשר המערכת כבר הושלמה אבל טרם נארזה סופית עם כל הגנותיה. האם מי מאיתנו אי פעם חשב, בעת בדיקות, היכן עשוי מישהו לשתול לנו קוד שדוני, וטרח לוודא שקוד כזה לא הושתל כבר?
  בפרקים הבאים: איך שורפים מדפסות מרחוק, איך חודרים לארגונים, איך נגנבו סודות הצבא האמריקאי, ואיך חדרו באמצעות הרשתות החברתיות למערכות ההצפנה של RSA (שהיתה הפעולה המקדימה לגניבה זו).
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' פינת המושג היומי' בפורום.
  8 שנים

  לאחרונה פרסמתי את התרגום המלא של רשימת מושגי בדיקות התוכנה על בסיס גלוסאר 2.2 של ISTQB בתוספת מונחים רבים לקורא הישראלי.
  עתה אני עובד על תרגום הגדרות המונחים. בפינה זו אנסה לצרף, מדי יום או כמה ימים, מושג או שניים עם תרגומם לעברית ותרגום הגדרתם. שאלות ותגובות תתקבלנה בברכה.
  אבי ע

  קישור לכל התרגומים (כולל סילבוס 2011, מילון המונחים המלא 2.2+ אנגלי-עברי ועברי-אנגלי):
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' הגעה לבלוג מקישור עולה ללא רקע לבן' בפורום.
  8 שנים

  במקרים מסויימים, כאשר מפנים לבלוג ספציפי בעזרת קישור מאתר אחר, הבלוג עולה ללא הרקע הלבן, אלא על הרקע הכחול של האתר, מה שמקשה מאד על הקריאה.
  במיוחד נכון הדבר להפניו תמהפורום בתפוז, שהינן חשובות לנו מאד. ראו למשל ההפניה לבלוג שלי מפוסט בתפוז:
  www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?...&messageid=169617263
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' דירוג הודעות בבלוג אינו עובר לדף הבלוג' בפורום.
  8 שנים

  בגוף ההודעה רואים מייד את הדירוג ששמתי והממוצע גם משתנה בהתאם, אבל אינו משפיע (לפחות לא בטווח של כחצי שעה) על הדירוג המופיע בפורום עצמו לפני שפותחים את ההודעה.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' שורת בעיות בשימוש בבלוג' בפורום.
  8 שנים

  לא ממש ברור איך הוא אמור לעבוד, אני לפחות לא הבנתי. חיוני לשים הסבר ברור, ובשלב ראשון אולי כהודעה נעוצה אם הדבר אפשרי. כתבתי על כך גם בגוף הבלוג.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' בבלוג: הודעה מוזרה וחשודה בעת ניסיון הרשמה לתגובה' בפורום.
  8 שנים

  בהמשך לבאג קודם: בנסיון להירשם בבלוג לשם תגובה (ספציפית בבלוג של הלפרין), מביא לחלון בו נדרשת הסכמה לשימוש במידע מצד גוגל (נניח שזה בסדר) ומצד חברה נוספת, שם שלי לא אומר כלום ובודאי לא אשתף בו שום פרט עלי. רצוי להסיר, או לפחות להסביר ברורות.
  קרא עוד...

 • Avi Ofer יצר נושא חדש ' בבלוג: מתעלם מהעובדה שכבר נכנסתי לאתר (גוגל פלוס)' בפורום.
  8 שנים

  בבלוג: מתעלם מהעובדה שכבר נכנסתי לאתר (גוגל פלוס) ודורש הרשמה מחדש
  קרא עוד...

 • Avi OferReplied to the אז מה אתם אומרים על הקבוצה שלי?
  8 שנים
  אז הנה, לא ריק... הצטרפתי והבאתי איתי נדוניה: 80 באגים... :-P
 • Avi Ofer
  8 שנים

חברים

אין חברים כרגע

קבוצות

לא הצטרפת לקבוצות עדיין.

חדשות מעולם הבדיקות

 • Avoid These Mistakes While Asking for Referral on LinkedIn

  In this video, we are going to discuss about the some of the mistakes that you should avoid while connecting or asking for referral, recommendation a recruiter on LinkedIn. You’re looking for a job and are about to ask someone on LinkedIn to refer you. ... Read moreAvoid These Mistakes While Asking for Referral on LinkedIn The post Avoid These Mistakes While Asking for Referral on LinkedIn appeared first on Software Testing & Automation.

  19.06.2021 | 12:57 קרא עוד...
 • When someone is stuck in a ditch, do you help?

  A man sat, hunched over in the median strip of a two-lane highway. The grass brushed against his legs as he stared into the distance. He clutched his cellphone, waiting for a response. His car sat inert pointed the wrong way in the ditch. His phone lit up and vibrated as a text message announced, a tow truck was minutes away from arriving. The burly truck driver parked with his emergency lights on, blocking a portion of the road. He descended from the cabin and started trudging through the grass. “Finally, you’re here to help?" the stranded man exclaimed. The truck driver, responded “How did you get into this mess?" The stranded man blinked and did not answer. The tow truck driver continued, “You’re driving this?" pointing at the wayward vehicle. “What were you thinking? This car is a piece of junk!" The stranded man sulked, his face contorting for an instant as he contemplated how to reply. “Can you help me out of this ditch?" The tow truck driver continued to spew new observations and interpretations about the situation. The stranded man began flicking his phone in search of a number to dial.

  18.06.2021 | 3:49 קרא עוד...
 • Five for Friday – June 18, 2021

  Hello again – for those of you who were there, the highlight of my week was definitely a 60-minute AMA with Tristan Lombard at TestBash home. Ministry Of Testing Pro members should have access to the recordings shortly. In other world news, here are some links I thought were interesting this week I’m in the generation and geographic location where I never heard of Juneteenth until a few years ago. While it pisses me off that I was taught a history of convenience, there’s still time to learn Juneteenth aside, now is as good of a time as any to recommend Lies My Teacher Told Me – a fantastic read on lies, half-truths, and missing items ignored (at least for me) in school history courses. Jack Black – check. Kevin Smith – check. Dungeons and Dragons – check. I’m a big fan of all three, and they’re all coming together.I try not to link to every single Michael Lopp post, but his post on decision making hit really close to home. I Think in FlowchartsA horrible, horrible chain of events in Finland led to a lot of lost privacy and a lot of lost trust – What Happens When Everything Goes Wrong

  18.06.2021 | 3:43 קרא עוד...

טיפים

 • אף פעם אל תפסיקו ללמוד - בדיקות
  אף פעם אל תפסיקו ללמוד - בדיקות אף פעם אל תפסיקו ללמוד - בדיקות " אף פעם אל תפסיקו ללמוד" – או כמו שנאמר "רק טיפשים יודעים הכל". מפעילותי בפורומים השונים בעולם הבדיקות בארץ ובעולם, תכופות אני רואה כיצד דווקא חסרי הניסיון, שרק…
  קרא עוד...
 • אל תחכה שיתנו לך הזדמנות
  אל תחכה שיתנו לך הזדמנות אם אתה רוצה להתפתח - אל תחכה שיתנו לך הזדמנות, קח אותה - למד, בצע והדגם הדבר בזמנך הפנוי - מישהו כבר יאמץ את זה וייתן לך את הקרדיט.   טיפים מחברי ITCB-AB
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>