LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

בכדי להוסיף פוסט בבלוג יש להרשם או להתחבר - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

מהמשאית לעולם הבדיקות - הדרך שלי להגשמה עצמית

נכתב על ידי 
ראשון, 20 מרס 2016 05:41
דרגו כתבה זו
(8 הצבעות)

מהמשאית לעולם הבדיקות - הדרך שלי להגשמה עצמית

שלום רב לכל מי שפינה מזמנו לקרוא את המאמר שלי.

שמי דניאל תושב באר שבע -בירת הנגב וחבר גאה בקהילת הבודקים בארצנו הקטנה.

החלטתי לרשום את המאמר הזה כדי לשפוך קצת אור על איך זה להיות בודק תוכנה "טרי", להעביר את תחושותיי על המקצוע וסתם כדי לשתף מה עבר עליי בשנה וחצי האחרונות.

אז ככה, קצת רקע על עצמי ואיך הגעתי לשבת מול מסכי המחשב בכיסא המשרד שכל כך ייחלתי לו.

גילוי נאות, אף פעם לא הייתי איש מחשבים ואפילו רחוק מזה. כל חיי היו בעבודות שטח, עבודות פיזיות, מאוד דינמיות ומלאות תזוזה ושינויים.

התחלתי את דרכי הלא קלה בכך שיום בהיר אחד בעודי נוהג במשאית שבה עמלתי במשך מספר שנים לא מבוטל התחילה לחלחל בי המחשבה שזה איננו המקום שבו ארצה להיות בעוד עשור.

עבדתי רק משמרות לילה, על משאית קירור ובמחסנים של -4 מעלות, פריקה והעמסה של מעל 6 טון סחורה ביום.

כמו אצל כולם, הגיע העת שבה התחלתי לחשוב על לימודים.

אקצר לשלב שבו מצאתי את התחום שהתאהבתי בו מהשנייה שהבנתי את מהותו- בדיקות.

בדרך לתעודה שכל כך רציתי נאלצתי לנסוע לתל אביב ללימודים במכללה במקביל למשמרות לילה במשרה מלאה וחיי משפחה וילדים. כך עברה לה שנה שלמה של לימודים שהתארכו מעבר למצופה בגלל שינויים בלו"ז המכללה ומיותר להוסיף שזו הייתה שנה נטולת שינה.

הלימודים היו לא קלים, ובנוסף הוספתי ללמוד מעבר לקורס ולהרחיב את הידע שלי בכל דקה פנויה שהייתה לי. צפייה קריאה וספיגת ידע מקבוצות ופורומים בתחום הבדיקות והפיתוח, לימוד עצמי בסיסי של שפת קוד, העשרה וחזרה על החומר.

השבתות הפכו לימי לימוד מרוכזים והזמן הפנוי עם הילדים הועבר עם חוברת ביד.

אבל עברתי את הלימודים, ובציונים שלא יבישו אף בוגר, ועל כך ועל הדרך לתעודה אני גאה בעצמי מאוד.

לאחר שסיימתי את לימודי, התחלתי לחפש עבודה. החיפוש התחיל בחודשים האחרונים של הקורס ולקח כחצי שנה. אבל זה מאמר בפני עצמו.

אז לבסוף מצאתי אותה! העבודה הראשונה שלי בבדיקות- ולא יכולתי לבקש טובה ממנה.

לצערי בדרום אפשרויות התעסוקה לבודקים ללא ניסיון דלות בלשון המעטה, לכן הרחבתי ואפילו מיקדתי את חיפושי למרכז הארץ.

למרבה מזלי, הגעתי למקום מדהים. אופק קידומי מקצועי, שעות גמישות ונוחות ומנהלים שלא דמיינתי שקיימים.

הנסיעות לא קלות אבל הן מתגמדות ביחס לתמורה הנפשית והתעסוקתית. שלא לדבר על כך ששנים על ההגה פיתחו בי חסינות מסוימת לנסיעות של 200 ק"מ ביום ברכב הלוך חזור לעבודה.

התחלתי את חיי החדשים ואיתם הסתגלות לשיח, סגנון עבודה, תנאים וסביבה שטרם הכרתי בחיי.

הרושם הראשוני היה שכולם מסביב פשוט שלווים יותר.

התחלתי את תקופת החפיפה ולימוד המערכת ונוכחתי לגלות כי אין רגע שלא אלמד בו משהו חדש.

מערכות חדשות, טכנולוגיה חדשה, קבצים מסוגים חדשים, שיטות עבודה שונות, סלנג והמון חומר, ומי שלא עומד בקצב נשאר מאחור.

לכל שיחה והתייעצות צריך לקבוע פגישה ויש מגוון כלים שאני צריך ללמוד להשתמש בהם להתנהלות היום יומית.

פתאום זה הלם בי כמו פטיש 10 קילו, השעה 10:00 בבוקר ואני נקי, לבוש בבגדי האישיים ועובד עם לא אחר מאשר- הראש.

השינוי מורגש גם בכך שיש יש לי את האפשרות וההזדמנות להוכיח את עצמי, לתת תרומה משמעותית לארגון בכך שאני לומד מחדש את המערכת ולא מן הנמנע שאני מוצא דברים שקודמי לא מצאו כגון סטיות ואי התאמה באפיונים ובאגים שנפלו בין הכיסאות כי אני לומד את המערכת מאפס ועובר על כל סעיף ומפרט שיכל להתפספס למי שבדק את המערכת בשוטף.

בזמן החפיפה, העומס היה רב מאוד. היקף הפערים והמידע שהיתי צריך לספוג היה לא מועט ונאלצתי לבלות שעות לא מבוטלות במשרד. אבל זה חלק מהעניין, לקפוץ למים ולהראות נכונות על הדרך.

כך יצא, שנקלטתי לחברה בדיוק בזמן רגרסיה ולא כל כך היה לממונים עליי פנאי לענות על כל שאלה, בדיעבד, זו הדרך הטובה ביותר ללמוד. קצת שוברים את הראש ועולים על התשובה לבד.

יאמר לזכותה של החברה שבה אני עובד, ארגנו לי כמעט במידי פגישות עם מנהלי הפרויקטים הרלוונטיים שהיו באחריותי. דבר שעזר לי מאוד להבין את הצרכים העסקים והפונקציונליים של המערכת.

התחלתי לקבל פידבקים מהמנהלים, והתחושה הייתה נהדרת.

לסיכום, אני מרגיש בר מזל ולוקח כל יום כפרס כי אני זוכר טוב מאוד מאין הגעתי, במה זה עלה לי ומה משמעות הדבר עבורי.

אלו החיים החדשים שלי, ואני מגיע כל יום עם חיוך ענקי לעבודה!

שונה לאחרונה ב ראשון, 20 מרס 2016 08:18

חובה להיות משתמש רשום במערכת בכדי להגיב - ההרשמה/כניסה בכותרת האתר

חדשות מעולם הבדיקות

 • New eBook series on the Digital Transformation

  New eBook series on the Digital Transformation Proud to present the first edition of three eBooks on the Digital Transformation: Title “Why your organization will not survive the next 5 years, and how to avoid that.” In this first eBook I describe trends that force organizations to adapt their business model and invest in a flexible and adaptive development process. In this eBook I give some examples of disruptive changes and explain how this could impact organizations like yours…. You can download the eBook for free (if you leave behind a few details) on the Valori Website. Currently the publication is in Dutch, I am sorry for that. This first edition will be followed by two more eBooks….we are currently working on the 2nd edition that will describe what organizations do to become adaptive. To be Continued…  

  18.03.2019 | 9:28 קרא עוד...
 • Ethical Dilemma #MachineLearning #AI

  Everyone talks about AI, I am ready to give you my 5 cents. I started to study IT 20 years ago. In my circle AI was a thing, I thought I want to belong to the cool gang make it as my topic as well. But my enthusiasm did not last for a long time. … Continue reading Ethical Dilemma #MachineLearning #AI

  18.03.2019 | 6:12 קרא עוד...
 • These are my confessions…..(as a Huddler)

  These are my confessions…..(as a Huddler) So, UKSTAR 2019 has finished, as has my fourth stint volunteering as Community Huddle host (at EuroSTAR and UKSTAR*). *other wonderful conferences are available It’s a long old slog, but a very rewarding one, here’s my way of running my very own retrospective of them all to date….in no particular order, because I’m still tired. Huddler supreme @christovskia in full flow during the coffee break at #UKSTARConf pic.twitter.com/pIyUjykRch — UKSTAR (@UKSTARconf) March 11, 2019 What is the Huddle? This community huddle has two guises: The online community presence of EuroSTAR; blogs, tester’s chat, webinars etc. are hosted from there. https://huddle.eurostarsoftwaretesting.com/ is where you can find it. That isn’t the focus of this blog, as I can’t confess to have contributed to that. The expo booth hosted at EuroSTAR and UKSTAR conferences, formerly the Community Hub. The conference’s team wrote a nice little intro to this year’s UKSTAR conference here. I would say, there was some added pressure with the message on the sign: How did I become a Huddle volunteer? This was pure chance. I follow a lot of Twitter accounts, if I find the word tester in the bio, I’m likely to follow. One such account is EuroSTAR’s Huddle account. I was browsing Twitter one evening; while sitting on the floor of my youngest son’s bedroom, whilst I held his hand to help him sleep; and came across a call for volunteers for the upcoming EuroSTAR conference in Copenhagen (2017). There were four areas that you could volunteer: Cadets,[…]

  18.03.2019 | 3:57 קרא עוד...

טיפים

 • הערכות זמנים הינן תהליך חשוב להצלחת הבדיקות
  הערכות זמנים הינן תהליך חשוב להצלחת הבדיקות הערכות זמנים הינן תהליך חשוב להצלחת הבדיקות לא תמיד יעזור להוסיף בודקים  - זכרו "תשע נשים לא יולדות בחודש..." להוספת בודקים יש עלויות נלוות של הכשרה, ניהול ועוד. לעיתים קרובות ניתן לשפר היעדים מבלי לפגום באיכות…
  קרא עוד...
 • בודק - בחן את דרך פעולתך מידיי יום
  בודק - בחן את דרך פעולתך מידיי יום בודק - בחן את דרך פעולתך מידיי יום "בחן את דרך פעולתך מידיי יום" – לעיתים קרובות אנו חושבים כי הגענו לשיטת העבודה האידיאלית, או כי אין לנו היכולת לשנות את דרכי הפעולה, וכי השיטות שנבחנו…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>