LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

בכדי להוסיף פוסט בבלוג יש להרשם או להתחבר - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

מהמשאית לעולם הבדיקות - הדרך שלי להגשמה עצמית

נכתב על ידי 
ראשון, 20 מרס 2016 05:41
דרגו כתבה זו
(8 הצבעות)

מהמשאית לעולם הבדיקות - הדרך שלי להגשמה עצמית

שלום רב לכל מי שפינה מזמנו לקרוא את המאמר שלי.

שמי דניאל תושב באר שבע -בירת הנגב וחבר גאה בקהילת הבודקים בארצנו הקטנה.

החלטתי לרשום את המאמר הזה כדי לשפוך קצת אור על איך זה להיות בודק תוכנה "טרי", להעביר את תחושותיי על המקצוע וסתם כדי לשתף מה עבר עליי בשנה וחצי האחרונות.

אז ככה, קצת רקע על עצמי ואיך הגעתי לשבת מול מסכי המחשב בכיסא המשרד שכל כך ייחלתי לו.

גילוי נאות, אף פעם לא הייתי איש מחשבים ואפילו רחוק מזה. כל חיי היו בעבודות שטח, עבודות פיזיות, מאוד דינמיות ומלאות תזוזה ושינויים.

התחלתי את דרכי הלא קלה בכך שיום בהיר אחד בעודי נוהג במשאית שבה עמלתי במשך מספר שנים לא מבוטל התחילה לחלחל בי המחשבה שזה איננו המקום שבו ארצה להיות בעוד עשור.

עבדתי רק משמרות לילה, על משאית קירור ובמחסנים של -4 מעלות, פריקה והעמסה של מעל 6 טון סחורה ביום.

כמו אצל כולם, הגיע העת שבה התחלתי לחשוב על לימודים.

אקצר לשלב שבו מצאתי את התחום שהתאהבתי בו מהשנייה שהבנתי את מהותו- בדיקות.

בדרך לתעודה שכל כך רציתי נאלצתי לנסוע לתל אביב ללימודים במכללה במקביל למשמרות לילה במשרה מלאה וחיי משפחה וילדים. כך עברה לה שנה שלמה של לימודים שהתארכו מעבר למצופה בגלל שינויים בלו"ז המכללה ומיותר להוסיף שזו הייתה שנה נטולת שינה.

הלימודים היו לא קלים, ובנוסף הוספתי ללמוד מעבר לקורס ולהרחיב את הידע שלי בכל דקה פנויה שהייתה לי. צפייה קריאה וספיגת ידע מקבוצות ופורומים בתחום הבדיקות והפיתוח, לימוד עצמי בסיסי של שפת קוד, העשרה וחזרה על החומר.

השבתות הפכו לימי לימוד מרוכזים והזמן הפנוי עם הילדים הועבר עם חוברת ביד.

אבל עברתי את הלימודים, ובציונים שלא יבישו אף בוגר, ועל כך ועל הדרך לתעודה אני גאה בעצמי מאוד.

לאחר שסיימתי את לימודי, התחלתי לחפש עבודה. החיפוש התחיל בחודשים האחרונים של הקורס ולקח כחצי שנה. אבל זה מאמר בפני עצמו.

אז לבסוף מצאתי אותה! העבודה הראשונה שלי בבדיקות- ולא יכולתי לבקש טובה ממנה.

לצערי בדרום אפשרויות התעסוקה לבודקים ללא ניסיון דלות בלשון המעטה, לכן הרחבתי ואפילו מיקדתי את חיפושי למרכז הארץ.

למרבה מזלי, הגעתי למקום מדהים. אופק קידומי מקצועי, שעות גמישות ונוחות ומנהלים שלא דמיינתי שקיימים.

הנסיעות לא קלות אבל הן מתגמדות ביחס לתמורה הנפשית והתעסוקתית. שלא לדבר על כך ששנים על ההגה פיתחו בי חסינות מסוימת לנסיעות של 200 ק"מ ביום ברכב הלוך חזור לעבודה.

התחלתי את חיי החדשים ואיתם הסתגלות לשיח, סגנון עבודה, תנאים וסביבה שטרם הכרתי בחיי.

הרושם הראשוני היה שכולם מסביב פשוט שלווים יותר.

התחלתי את תקופת החפיפה ולימוד המערכת ונוכחתי לגלות כי אין רגע שלא אלמד בו משהו חדש.

מערכות חדשות, טכנולוגיה חדשה, קבצים מסוגים חדשים, שיטות עבודה שונות, סלנג והמון חומר, ומי שלא עומד בקצב נשאר מאחור.

לכל שיחה והתייעצות צריך לקבוע פגישה ויש מגוון כלים שאני צריך ללמוד להשתמש בהם להתנהלות היום יומית.

פתאום זה הלם בי כמו פטיש 10 קילו, השעה 10:00 בבוקר ואני נקי, לבוש בבגדי האישיים ועובד עם לא אחר מאשר- הראש.

השינוי מורגש גם בכך שיש יש לי את האפשרות וההזדמנות להוכיח את עצמי, לתת תרומה משמעותית לארגון בכך שאני לומד מחדש את המערכת ולא מן הנמנע שאני מוצא דברים שקודמי לא מצאו כגון סטיות ואי התאמה באפיונים ובאגים שנפלו בין הכיסאות כי אני לומד את המערכת מאפס ועובר על כל סעיף ומפרט שיכל להתפספס למי שבדק את המערכת בשוטף.

בזמן החפיפה, העומס היה רב מאוד. היקף הפערים והמידע שהיתי צריך לספוג היה לא מועט ונאלצתי לבלות שעות לא מבוטלות במשרד. אבל זה חלק מהעניין, לקפוץ למים ולהראות נכונות על הדרך.

כך יצא, שנקלטתי לחברה בדיוק בזמן רגרסיה ולא כל כך היה לממונים עליי פנאי לענות על כל שאלה, בדיעבד, זו הדרך הטובה ביותר ללמוד. קצת שוברים את הראש ועולים על התשובה לבד.

יאמר לזכותה של החברה שבה אני עובד, ארגנו לי כמעט במידי פגישות עם מנהלי הפרויקטים הרלוונטיים שהיו באחריותי. דבר שעזר לי מאוד להבין את הצרכים העסקים והפונקציונליים של המערכת.

התחלתי לקבל פידבקים מהמנהלים, והתחושה הייתה נהדרת.

לסיכום, אני מרגיש בר מזל ולוקח כל יום כפרס כי אני זוכר טוב מאוד מאין הגעתי, במה זה עלה לי ומה משמעות הדבר עבורי.

אלו החיים החדשים שלי, ואני מגיע כל יום עם חיוך ענקי לעבודה!

שונה לאחרונה ב ראשון, 20 מרס 2016 08:18

חובה להיות משתמש רשום במערכת בכדי להגיב - ההרשמה/כניסה בכותרת האתר

חדשות מעולם הבדיקות

 • Day 6: Read and share an interesting blog post on API testing.

  Day 6: Read and share an interesting blog post on API testing. Yet Another Challenge! Ministry of Testing got us 30 days Testing Challenge.This time topic is on API Testing.Challenge Link:  https://www.ministryoftesting.com/dojo/lessons/30-days-of-api-testing  It has been long time I have worked on API Testing, after learning from API Testing Dojo (year 2015).Sixth Challenge is Read and share an interesting blog post on API testing.          Sharing will enrich everyone with more knowledge.I will actually share couple of posts which help in learning. a. Danny Dainton's GitHub Post on All Things Postman - https://github.com/DannyDainton/All-Things-Postmanb. Recent blogpost by Anne-Marie Charrett - https://mavericktester.com/2018/11/05/rest-apis-written-by-women/This blogpost includes collation of posts written female software craftspeople.Please do check out them, there are plenty of interesting blogposts.Ministry of Testing Discussion Thread:  https://club.ministryoftesting.com/t/30-days-of-api-testing-day-6-interesting-blog-post-on-api-testing/19595/18

  14.11.2018 | 11:23 קרא עוד...
 • 30 Days of API Testing – Mock, Stub, Fake

  Today’s challenge is about explaining mocks, stubs and fakes. I don’t know if I can pull it off. The problem is, different teams will use these words in different ways. I don’t think it makes a lot of sense to argue about what exactly each of them means and how they are distinct from each other, but there is some value in at least understanding the general idea that these terms are meant to communicate. In the broadest terms, when we talk about these things we are talking about something that is a substitute for a piece of production code. For example, we might have a database that stores some values. When running tests though, it might expensive to go retrieve those values many times, so instead we might make a local text file that has a few of the values we care about hard coded into it and just use that instead of the ‘real’ databases. No matter what term we are talking about – mocking, stubbing, faking, etc. – what we are doing is using something that is not the production code to simplify in some way what we are doing for our tests.  This helps us isolate things to just the specific part of the code we are interested in and can be used in some really powerful ways. I wouldn’t worry too much about understanding in an absolute sense what these various terms means. What matters in figuring out what they mean in your context. How[…]

  14.11.2018 | 9:48 קרא עוד...
 • Quality is the Responsibility of the Whole Team

  Originally this article was postet on trendig.com English & Deutsch Since 2001 we have the agile manifesto in place and since then the whole industry is learning to use agile principles and values in their daily work of software development.   agile manifesto One of the problems I see, is that many who claim to be … Continue reading Quality is the Responsibility of the Whole Team

  14.11.2018 | 5:23 קרא עוד...

טיפים

 • בודק - השאר ממוקד מטרה
  בודק - השאר ממוקד מטרה בודק - "השאר ממוקד מטרה / Keep Your Eye on the Ball - The End Goal " – כבודקים בעלי יכולת מיקוד וירידה לפרטים, לעיתים אנו מאבדים את התמונה הכוללת וצוללים יתר על המידה בבדיקת נושאים…
  קרא עוד...
 • לבדוק או לא לבדוק? - זאת השאלה
  לבדוק או לא לבדוק? - זאת השאלה לבדוק או לא לבדוק - זאת השאלה לא תמיד צריך לבצע כל בדיקה עליה חשבנו או אותה תכננו, ועלינו תמיד לשקול עלות מול תועלת, שהרי ככל שעבודת הבדיקות מתארכת – כך גם יתעכב תאריך שחרור הגרסה…
  קרא עוד...
לרשימה המלאה >>