LOGIN
התחברות או הרשמה
Avatar
להמשך הרשמה ידנית – לחץ על כפתור ההרשמה, להרשמה/כניסה מהירה בעזרת חשבון רשת חברתית – לחץ על הלוגו בכותרת

אפס סיסמה - שכחתי את שם המשתמש

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

he icon   en icon

בכדי להוסיף פוסט בבלוג יש להרשם או להתחבר - ההרשמה/כניסה מתבצעת מכותרת האתר.

תמצית התרשמותי מכנס אקדמיה-תעשיה לבדיקות ואיכות תוכנה, אונ' בן-גוריון

נכתב על ידי 
שני, 03 יוני 2013 18:33
דרגו כתבה זו
(1 הצבעה)

הכנס היה מוצלח ביותר! עלה ממנו הצורך החשוב לשיתוף פעולה בין האקדמיה לתעשייה, ותובנות מעניינות ביחס לכך. היבטים מרכזיים בעיני היו:

  1. 1.בראש וראשונה העובדה שרבים מהתעשייה, שאין להם רקע אקדמי, ממש לא הכירו את הגישות (והשפה) האקדמיים, ומצד שני רבים באקדמיה אינם מכירים די את העולם האמיתי, ואלו האמונים על איכות ומדדים כלליים אינם מכירים את היבטיו הייחודיים של תחום איכות התוכנה. הלימוד ההדדי היה חשוב ומפרה.
  2. 2.ההבחנה בין האימות (verification) כמדע שבו עוסקת האקדמיה, לבין התיקוף (validation) כאמנות (שלא לאמר מאגיה שחורה...) שבמוקד התעשייה, וכיצד לגשר על הפער ביניהם.
  3. 3.השוואת הגישה לאיכות בין תחום החומרה שעיקרו איכות ללא פשרות, לבין תחום התוכנה הסלחני (יותר מדי) לאיכות נמוכה ולאי עמידה ביעדים. יש לכך כמובן סיבות, אבל קו הייחוס הזה חשוב, והרצאתם בנושא של רון מוצאפי ומיכאל שטאל מאינטל זכתה להתייחסות נרחבת בכל ההרצאות שאחריהם, ובפאנל.
  4. 4.דגשים על בדיקות ואיכות תוכנה בעיני הלקוח העסקי , המתייחס לבדיקות כשלעצמן כאל מטרד יקר ומיותר שאינו מייצר מאומה, וכיצד להתמודד עם גישה זו, נושא שהציג סקוט בארבר בכשרון משחק רב (קצת רב מדי, לטעמי, אך מגרה למחשבה).

פרטים טכניים ותודות:

הכנס הייחודי, ובמידה רבה ראשון מסוגו, התקיים ביום ג', 28 במאי (2013) באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, תחת הכותרת Software Quality and Testing - Academia and Industry Get Together .

הכנס התנהל כולו באנגלית (עם שני מרצים אורחים מחו"ל), וסוכם גם כן באנגלית על ידי איסי חזן בבלוג המצויין שלו.

הארגון ביום הכנס היה מעולה, אם כי ההזמנה נשלחה זמן קצר מדי לפני הכנס וגם אז התוכנית עוד לא היתה סגורה; בצירוף הריחוק הגיאוגרפי הדבר הביא למיעוט יחסי של משתתפים (כ-35), עליו פיצתה איכותם... האולם היה מרהיב ויעיל (אולם הסנאט של האוניברסיטה), הכיבוד ובפרט ארוחת הצהריים מצויינים.

המארגנים ראויים לקרדיט ולתודות: דני אלמוג מאוניברסיטת בן-גוריון (וחבר בוארד ITCB) הוא האיש שמקדם יותר מכל בארץ את שיתוף הפעולה בין האקדמיה לתעשייה, עם ניסיון רב בשתיהן; פרופ' גדי רבינוביץ' מהאוניברסיטה הוא האיש שאיפשר ומקדם את פעילותו של דני, כולל קיום כנס זה, וחלקו בדבר הוצנע קצת יתר על המידה לטעמי; וכמובן כל האנשים האחרים שאיפשרו את הכנס, והספונסורים מאינטל ומ- ITCB/ISTQB (שנשיאו ירון צוברי היה יו"ר-שותף של הכנס).

בהמשך אנסה לפרסם דיווח מפורט יותר כפתיח לדיון נוסף; מי שיקרא את הבלוג של איסי יקבל מושג ברור על מה שהיה.

שונה לאחרונה ב שני, 03 יוני 2013 19:44

חובה להיות משתמש רשום במערכת בכדי להגיב - ההרשמה/כניסה בכותרת האתר

טיפים

לרשימה המלאה >>